Hamiti për qeveritarët: Më s’mund t’i quash as praktikantë

Aktuale

Hamiti për qeveritarët: Më s’mund t’i quash as praktikantë

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 22:04
Muhamet Hamiti

Profesori universitar dhe funksionari i LDK-së, Muhamet Hamiti ka kritikuar qeverinë Kurti.

Ai ka thënë se qeveritarët e Qeverisë Kurti s’mund t’i quash më as praktikantë, ngase sipas tij, ata i kanë bërë një vit e gjysmë në qeveri.

“Ndoshta diletantë dhe të paaftë mund t’i quash”, ka thënë ai.

Sipas Hamitit, Vetëvendosje ka besuar që për fitoren e saj është gëzuar e tërë bota, duke aluduar se ekzaltimi i fitores nuk e ka lëshuar ende.

Ai ka thënë se qeveritarët duhet të jenë “shërbestarë”, teksa ka kritikuar qeveritarët për arrogancë.

Gjithashtu, Hamiti ka thënë se karakteristikë e kësaj qeverie kanë qenë punësimet nepotike dhe politike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat