Ambasadori i Kosovës në SHBA takohet me presidentin Biden

Aktuale

Ambasadori i Kosovës në SHBA takohet me presidentin Biden

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 18:30
Ilir Dugolli, Joe Biden

Ambasadori i Kosovës në SHBA, Ilir Dugolli, e ka takuar sot presidentin e Amerikës, Joe Biden, në Whihte House.

Vetë Dugolli ka njoftuar për takimin. duke thënë se është krenar për lidhjen unike dhe miqësinë mes dy shteteve.

“Krenar për lidhjen unike mes dy vendeve tona.Mirënjohës që miqësia e qëndrueshme mes popujve tanë përcaktohet dhe ushqehet nga vlera të përbashkëta.

Të përkushtuar për të thelluar më tej marrëdhëniet Kosovë -SHBA dhe avancimin e prioriteteve tona të përbashkëta”, ka shkruar ambasadori Dugolli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat