Iu vihet flaka dy kamionëve në Zubin Potoku, pronarët e tyre ishin shqiptarë

Aktuale

Iu vihet flaka dy kamionëve në Zubin Potoku, pronarët e tyre ishin shqiptarë

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 15:36
Foto ilustrim

Dy kamionëve në fshatin Çabër të Zubin Potokut i është vënë flaka. 

Lajmin e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë Rajonale të Mitrovicës së Veriut, Besim Hoti.

Rasti është iniciuar si zjarrvënie. 

Çabër është fshat i banuar me shqiptar në komunën me shumicë serbe. 

Hoti ka konfirmuar se pronarët e kamionëve janë të etnisë shqiptare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat