Vdes 41-vjeçari që u qëllua me shtatë plumba nga kushëriri në Pejë

Aktuale

Vdes 41-vjeçari që u qëllua me shtatë plumba nga kushëriri në Pejë

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 16:18
Ilir Gashi

47-vjeçari, Ilir Gashi, i cili u plagos një javë më parë nga kushëriri i tij në Kryshec të Pejës ka vdekur sot në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Kështu raportoi media duke u thirrur në burime të afërta.

Para një jave, Iliri dhe vëllai i tij, Flakrim Gashi, ishin plagosur me armë zjarri në Kryshec të Pejës.

Siç njoftoi Policia e Kosovës, rasti kishte ndodhur në orët e vona të së martës, kur një person kishte gjuajtur me breshëri plumbash nga një veturë në lëvizje në kohën kur Ilir e Flakrim Gashi po qëndronin në terasën e një lokali.

I dyshuari, i cili ishte kushëriri i dy të plagosurve, ishte arrestuar dhe më pas ishte konfiskuar arma e cila dyshohet të jetë përdorur në rast.

Me vendim të prokurorit i dyshuari ishte dërguar në mbajtje. Rasti ndodhet në hetime nga Prokuroria e Shtetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat