A e sulmoi Nuredin Lushtaku policinë? Tregon avokati Millaku: “Jo, jo”

Aktuale

A e sulmoi Nuredin Lushtaku policinë? Tregon avokati Millaku: “Jo, jo”

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 17:51
Haxhi Millaku

Avokati i vëllait të Nuredin Lushtakut, Arif Lushtakut, në emisionin Frontal ka folur për caktimin e masës së paraburgimit ndaj tre të dyshuarve nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “Sulm ndaj personit zyrtar”.

Në pyetjen se a është Nuredin Lushtaku ai që i sulmon policinë, Haxhi Millaku prerazi tha “jo, jo”.

Ndër të tjerash, Millaku tha se policia po jetë objekt konfliktuoz dhe i diskutimit.

“Për fat të keq po jetë objekt konfliktuoz dhe i diskutimit uniforma e policisë së Ksoovës, për fat të keq kanë pësuar lëndime, për fat të keq me një personalitet që ka një background të posaçëm. Për fat të keq problemi starton me ndalje në trafik nga polici por nuk e posedon tiketën që duhet t’ia japë gjobën”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat