Deputetët e VV-së shkojnë në spital te polici, që dyshohet se u plagos nga Lushtakët

Aktuale

Deputetët e VV-së shkojnë në spital te polici, që dyshohet se u plagos nga Lushtakët

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 12:49
Mefail Bajqinovci dhe Arbër Rexhaj me policin e plagosur

Dy deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, anëtarë të Komisionit për Siguri dhe Mbrojtje, Mefail Bajqinovci dhe Arbër Rexhaj, e kanë vizituar në spital policin e plagosur të shtunën në Skënderaj.

Deputeti Rexhaj në një postim në Facebook ka njoftuar se njëri nga policët tashmë është liruar nga QKUK-ja, ndërsa policit që dyshohet se u plagos me armë zjarri i kanë uruar shërim të shpejtë.

“Uniforma e shtetit duhet të respektohet”, ka shkruar Rexhaj në postim.

Postimi i tij i plotë:

Në cilësinë e deputetëve dhe të Komisionit për Siguri dhe Mbrojtje, së bashku me kolegun tim Mefail Bajqinovci vizituam policët e lënduar në Qendrën Klinike Universitare, të cilit i uruam shërim të shpejtë!

Njëri nga dy policët e lënduar në Skënderaj ishte liruar nga QKUK për trajtim në shtëpi.

Uniforma e shtetit duhet të respektohet!

Të shtunën në Skënderaj u plagosën dy policë, ku sipas prokurorisë, i përfshirë në këtë incident është ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Nuredin Lushtaku bashkë me disa familjarë të tij. Plagosja e dyfishtë dyshohet se motiv kishte shqiptimin e një tikete të trafikut ndaj një familjari të Lushtakut.

Kujtojmë se ish-nënkryetarit të komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtakut, dhe të pandehurve të tjerë, u është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat