Me një gotë verë e një copë fli në dorë, turisti gjerman tregon përshtypjet për Kosovën

Aktuale

Me një gotë verë e një copë fli në dorë, turisti gjerman tregon përshtypjet për Kosovën

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 22:04
Tarek Annan

Sot në Kosovë ishin për vizitë turistike disa gjermanë, të cilët u njohën nga afër me kulturën kosovare.

Tarek Annan, ishte njëri ndër këta turistë, i cili me një gotë verë e një copë fli në dorë, tregoi përshtypjet e tij për ushqimin kosovar.

“Ushqimi kosovar është mbresëlënës, ndoshta ka shumë mish, por më pëlqen dhe vera kosovare është po ashtu e mrekullueshme, nuk është si ajo gjermane, por ndoshta më e mirë në disa aspekte dhe po është vend mbresëlënës me ushqim të mirë”, ka thënë Annan.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat