​Ja çfarë konfiskoi policia deri më tash në Shtërpcë

Aktuale

​Ja çfarë konfiskoi policia deri më tash në Shtërpcë

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 11:50
Foto ilustrim nga vendi i ngjarjes

Policia e Kosovës nga mëngjesi ka nisur një aksion kundër strukturave ilegale në katër lokacione të Shtërpcës për largimin e kamerave të vendosura nga strukturat ilegale dhe sekuestrimin e disa dokumentacioneve.

Aktualisht aksioni po vazhdon në qendrën e kësaj komune ku policia e Kosovës po sekuestron disa dokumentacione nga objekti i strukturave paralele, ku më pas po i vendosin në një kamion.

Prokurori i rastit, Rasim Maloku tha për KosovaPress se gjatë këtij aksioni janë sekuestruar materialet dhe pajisjet e kamera të sigurisë të vendosura nga strukturat paralele.

Maloku: Ja çfarë u konfiskua deri më tash në Shtërpcë

“Operacioni po zhvillohet në katër lokacione ne objektin e strukturave ilegale në TV Herc dhe në një shkollë edhe tek vendet ku janë të vendosura kamerat e sigurisë ku i kanë vendosur strukturat paralele. Janë sekuestruar të gjitha materialet dhe pajisjet dhe në një shkollë është gjetur një pajisje për monitorim të ketabe të sigurisë nga strukturat ilegale tash për tash të arrestuar nuk do të ketë meqë drejtori i Tv herc është në arrati, drejtori i shkollës do të thirret për intervistim kurse ish-kryetari i komunës është në pataburgim”, tha ai.

Tutje ai tha se dokumentacione do të regjistrohen nga forenzika.

Maloku: Dokumentacionet do të regjistrohen nga forenzika

“Të gjitha dokumenqtcionet janë duke u bartur dhe do të regjistrohen nga forenzika”, tha ai.

Ekipi i KosovaPress-it është në vendngjarje dhe do t’iu mbajë të informuar për çdo informacion të ri lidhur me këtë aksion policor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat