Beqa mesazh Haxhiut: Është mirë me lexu kur do të interpretosh, jo me u besu këshilltarëve

Aktuale

Beqa mesazh Haxhiut: Është mirë me lexu kur do të interpretosh, jo me u besu këshilltarëve

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 13:18
Hajdar Beqa

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajdar Beqa i është drejtuar ministres së drejtësisë, Albulena Haxhiu në lidhje me interpretimin e projektligjit për Byron Shtetëore për Konfiskimin e Pasurisë së Pajustifikueshme.

Ai i tha Haxhiut se nuk duhet t’u besojë shumë këshilltarëve të saj.

“Është mirë me lexu kur të interpretojsh, jo me u besu këshilltarëve se ndodhta nuk ta lexojnë mirë, ose atij zëvëndësministrit që e zbuloi atë “vaji në tepsi”, se nuk dimë çka po zbuloni ju.

Por ne po duam me të vërtetë me pas një ligj që i hyn në punë qëllimit të ligjit, e jo që u hynë juve në punë për fushatë”, u shpreh Beqa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat