Hoxha për dorëheqjen e Johnsonit: Kosova do t’i jetë mirënjohëse për përkushtimin e tij

Aktuale

Hoxha për dorëheqjen e Johnsonit: Kosova do t’i jetë mirënjohëse për përkushtimin e tij

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 16:23
Enver Hoxhaj dhe Boris Johnson

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka shprehur keqardhje për dorëheqjen e kryeministrit të Britanisë së Madhe, Boris Johnson.

Ai reagimin e bëri përmes një postimi në Facebook.

“Me keqardhje mora lajmin për dorëheqjen e Boris Johnson, një miku të madh të Kosovës, një mik i imi shumë i veçantë, një lider brilant.

Kosova do t’i jetë mirënjohëse për përkushtimin e tij që vendi jonë të ecë përpara në rrugën e integrimit në sistemin ndërkombëtar”, shkroi Hoxhaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat