​Fol: Qeveria zbatoi vetëm 47,6 për qind e planit vjetor të punës

Aktuale

​Fol: Qeveria zbatoi vetëm 47,6 për qind e planit vjetor të punës

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 11:43
Megi DemollI

Vetëm 47,6 për qind e planit vjetor të punës së qeverisë është realizuar për periudhën janar-qershor të këtij viti.

Kështu thuhet në gjetjet e monitorimit të realizimit të planit vjetor nga Lëvizja Fol.

Drejtoresha Megi Demolli tha se nga 2063 aktivitete, janë realizuar vetëm 47,6 për qind të planit për këtë periudhë.

Po ashtu ka shtuar tha se Ministria e Mbrojtjes nuk është përgjigjur në pyetësorin e Lëvizjes Fol.

"Zyra e Kryeministrit ka paraparë 98 aktivitete, por ka realizuar vetëm 46,9 për qind. Ministria e Punëve të Jashtme ka paraparë 35 aktivitete. Ministria e Drejtësisë ka realizuar vetëm 55 për qind të aktiviteteve", ka thënë ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat