Rizvanolli pret ambasadoren izraelite, energjia dhe teknologjia e informacionit temat kyçe

Aktuale

Rizvanolli pret ambasadoren izraelite, energjia dhe teknologjia e informacionit temat kyçe

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 21:24
Foto nga takimi

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka pritur në takim ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tammy Ziv.

“Ndava prioritetet në energji dhe teknologji të informacionit dhe komunikimit dhe folëm për ide konkrete për bashkëpunim në këtë sektorë”, është shprehur ministrja kosovare.

Sipas saj përmes këtyre sektorëve do të forcohen marrëdhëniet ekonomike në mes të dyja shteteve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat