Ish-eurodeputeti britanik shqetësohet me numrin e madh të lindjeve të shqiptarëve

Aktuale

Ish-eurodeputeti britanik shqetësohet me numrin e madh të lindjeve të shqiptarëve

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 22:36
Nigel Farage

Ish-eurodeputeti britanik, Nigel Farage, i cili ishte ndër më të zëshmit në shtyrjen përpara të çështjes së Brexit-it, është shprehur i shqetësuar me numrin në rritje të shqiptarëve në Britani të Madhe.

Statistikat e fundit tregojnë se një në dhjetë prindër në Britani të Madhe, që kanë pritur fëmijë gjatë vitit të fundit, ka qenë shqiptar. Ai brengoset se ky numër do të rritet.

“Tani që një në dhjetë prindër që lindin në Britaninë e Madhe janë shqiptarë, a mund të supozohet se sa do të jetë raporti në pesë vjet?”, thotë ai në Twitter.

Shumë persona i kanë reaguar për këto komente të cilat i kanë konsideruar raciste.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat