MAPL njofton se ka ndarë mbi 10 milionë euro për projekte në komuna

Aktuale

MAPL njofton se ka ndarë mbi 10 milionë euro për projekte në komuna

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 09:16
Foto ilustrim

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, përmes një njoftimi për media, ka thënë se kjo ministri dhe donatorët kanë ndarë 10 milionë e 500 mijë euro për komunat në Kosovë.

Në këtë komunikatë, MAPL ka thënë se janë nënshkruar 65 marrëveshje me komunat.

“Për të qenë sa më transparent dhe bashkëpunues, procedurat e prokurimit dhe realizimit të këtyre projekteve u janë besuar Komunave. Në momentin që projektet realizohen në teren nga Komunat, MAPL kryen pagesat dhe njëkohësisht edhe shpenzimin e buxhetit”, thuhet në njoftim.

Njoftimi i plotë:

NJOFTIM PËR MEDIA

Qeveria që investon dhe mbështet Komunat

14 gusht 2022, Prishtinë

MAPL dhe donatorët kanë ndarë 10.5 milion për projekte në Komuna;

Janë nënshkruar 65 marrëveshje me Komunat.

Për të qenë sa më transparent dhe bashkëpunues, procedurat e prokurimit dhe realizimit të këtyre projekteve u janë besuar Komunave.

Në momentin që projektet realizohen në teren nga Komunat, MAPL kryen pagesat dhe njëkohësisht edhe shpenzimin e buxhetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat