Ushtaraku shqiptar ngre alarmin për kërcënimet e Putinit, i tregon Kosovës dhe Shqipërisë si të veprojnë

Aktuale

Ushtaraku shqiptar ngre alarmin për kërcënimet e Putinit, i tregon Kosovës dhe Shqipërisë si të veprojnë

Nga: A.ZH Më: 14 gusht 2022 Në ora: 11:01
Dritan Demiraj

Ushtaraku shqiptar në Amerikë Dritan Demiraj, ka thënë se Shqipëria dhe Kosova duhet të unifikojnë sa më parë strategjinë e sigurisë kombëtare dhe strategjinë ushtarake.

Teksa ka publikuar një fotografi të tij nga misioni në Afganistan, Demiraj ka ngritur alarmin nga rreziqet dhe kërcënimet e presidentit rus Vladimir Putin në Ballkan, përcjell Bota sot.

“Sot më shumë se kurrë duhet të investojmë në sigurinë publike dhe kombëtare.

Rreziqet dhe kërcënimet e Putinit dhe aleatëve të tij në Ballkan janë më evidente se asnjëherë.

Shqipëria dhe Kosova duhet të unifikojnë sa më parë strategjinë e sigurisë kombëtare dhe strategjinë ushtarake.

Ndërkohë, 11 vite më parë në Spin Buldok, Kandahar, Afganistan me misionet luftarake Eagle”, ka shkruar në Facebook ish-ministri i Brendshëm./Botasot

Image
Dritan Demiraj
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat