Ҫitaku i kërkon Kurtit të lërë luftërat imagjinare: Në mes të gushtit reduktime 6 me 2, po dimrit?

Aktuale

Ҫitaku i kërkon Kurtit të lërë luftërat imagjinare: Në mes të gushtit reduktime 6 me 2, po dimrit?

Nga: H.O. Më: 15 gusht 2022 Në ora: 08:47
Vlora Çitaku

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Ҫitaku në një postim të saj në Facebook ka reaguar pas paralajmërimit për reduktime të rrymës në Kosovë.

Ajo shkruan se derisa 6-2 orari në mes të gushtit, si do të jetë dimri në Kosovë.

Ҫitaku ndër të tjera shkruan se ‘sigurimi i energjisë është çështje e sigurisë kombëtare’.

Postimi i plotë:

6-2 orari i reduktimeve në mes të Gushtit, kur niveli i konsumit është i ultë. Mund ta marrim me mend se si do të jetë dimri në Kosovë këtë vit.

Dikush duhet me dhanë përgjegjësi për sabotimet e njëpasnjëshme të secilit projekt i cili do të rriste pavarsinë energjetike të Kosovës.

Sigurimi i energjisë është çështje e sigurisë kombëtare. Këto janë betejat e vërteta, e jo luftërat imagjinare në kokën e Kryeministrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat