​28 pacientë të konfirmuar me COVID-19 po trajtohen nëpër klinika e spitale

Aktuale

​28 pacientë të konfirmuar me COVID-19 po trajtohen nëpër klinika e spitale

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 11:06
Foto ilustrim

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 4 fëmijë të konfirmuar me COVID 19, po mjekohen në klinikën e pediatrisë në QKUK.

SHSKUK bën të ditur se një pacient është i shtirë në mjekimin intensiv.

Në bazë të raportit të datës 19 gusht 2022, në klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet e përgjithshme janë duke u trajtuar 28 pacientë të konfirmuar me COVID-19.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve:

Klinika Infektive, 4 pacientë + 1 në Mjekimin Intensiv

Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë

Mjekimi Intensiv Qendror, 2 pacientë

Spitali i Gjakovës, 7

Spitali i Prizrenit, 7

Spitali i Pejës, 3

Spitali i Gjilanit, 3

Spitali i Mitrovicës, 1

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat