Berisha: Osmani e Kurti po merren me zgjidhjen e problemeve globale, harrojnë problemet vendore

Aktuale

Berisha: Osmani e Kurti po merren me zgjidhjen e problemeve globale, harrojnë problemet vendore

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 11:26
Anton Berisha

Zyrtari i LDK-së, Anton Berisha, ka komentuar deklaratat e Presidentes Vjosa Osmani protestat e grave iraniane.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se dyshja Osmani dhe Kurti po merren me zgjidhjen e problemeve globale dhe jo me problemet e qytetarëve të Kosovës.

“Presidentja Osmani paska dalë në përkrahje të grave iraniane për të drejtat dhe liritëtë e tyre. E njëjta, në vendin që është vetë presidente, pas javësh debatesh mezi arriti të përmend kushtetutën si referencë e moshës së pjekurisë së gjinisë femërore.

Është evidente se dyshja Osmani-Kurti kanë marrë bajrakun e zgjidhjeve të problemeve globale e nuk marrin asnjë detyrim të zgjidhjes së problemeve në vendin e tyre. Edhe ashtu, më shumë kohë janë duke kaluar nëpër dynja!”, ka shkruar Berisha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat