Ministria e Financave do të ekzekutojë pagesat pasnesër për këtë kategori të qytetarëve

Aktuale

Ministria e Financave do të ekzekutojë pagesat pasnesër për këtë kategori të qytetarëve

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 12:23
Hekuran Murati

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve pritet të ekzekutojë pagesat për disa kategori.

Ministria ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave.

Me datë 20 janë ekzekutuar pensionet e veteranëve dhe pensionet tjera që kishin nevojë për procesin e verifikimit me ATK (pensionet e Trepçës dhe ato familjare).

Me datë 29 të çdo muaji do të ekzekutohen pagesat e ndihmave sociale dhe masat tjera të veçanta nga Pako e Ringjalljes Ekonomike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat