​Kurti: Japonia është mik i domosdoshëm i Kosovës

Aktuale

​Kurti: Japonia është mik i domosdoshëm i Kosovës

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 20:25
Albin Kurti

Kryeministri Albin Kurti ndodhet në Japoni për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të ish-kryeministrit Shinzo Abe.

Kurti në një postim në Twitter, ka shkruar se Kosova është mirënjohëse Japonisë, për mbështetjen e vazhdueshme, teksa ka falënderuar Grupin Parlamentar të Miqësisë Japoni- Kosovë për kontributin në marrëdhëniet mes dy vendeve.

“Grupi Parlamentar i Miqësisë Japoni- Kosovë ka dhënë një kontribut të rëndësishëm në marrëdhëniet mes vendeve tona, për të cilin falënderova kreun e grupit @shionoya_ryu.

I jemi mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme të Japonisë, mikut dhe partnerit të domosdoshëm të Kosovës", ka shkruar Kurti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat