“Po t’i lihet dialogu Kosovës edhe Serbisë, nuk do të ketë marrëveshje edhe për 50 vjet”

Aktuale

“Po t’i lihet dialogu Kosovës edhe Serbisë, nuk do të ketë marrëveshje edhe për 50 vjet”

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 21:39
Naim Rashiti

Naim Rashiti – Drejtor Ekzekutiv i Grupit Ballkanik për Hulumtimin e Politikave, ka thënë se po t’i lihej Kosovës dhe Serbisë dialogu, marrëveshja nuk do të ndodhte për 50 vjet.

Rashiti në Politiko, ka deklaruar se faktori ndërkombëtar duhet të ketë qasje konkrete për procesin e dialogut Kosovë – Serbi.

“Ne kemi nevojë shumë që faktori ndërkombëtar, Brukseli, Berlini, Parisi dhe Washingtoni të vinin me qasje konkrete për procesin e dialogut.

Po t’i lihej dialogu Kosovës dhe Serbisë, marrëveshje nuk do të kishte edhe 50 vjet”, ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat