Gjinovci i quan të prapambetur dy deputetë: Pse si qet LVV-ja nga partia?

Aktuale

Gjinovci i quan të prapambetur dy deputetë: Pse si qet LVV-ja nga partia?

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 18:29
Rron Gjinovci

Aktivisti Rron Gjinovci ka reaguar pasi dy deputetët e LVV-së, si pasojë që nuk janë të kënaqur me pushtetin, seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës janë parë duke u ulur kah opozita.

Fjala është për Eman Rrahmanin dhe Gramoz Agusholli të cilë janë ndarë nga kolegët e tyre gjatë seancës së sotme, për të kaluar prapa grupit parlementar të AAK-së.

Për këtë çështje, Gjinovci pyeti se pse LVV-ja nuk i largon nga partia këtë deputetë “të pakënaqur”.

“Pse nuk i qet starapushkë jashtë prej partisë VV-ja qita “t’paknaqunit” e me shku edhe niher n’zgjedhje e si rrjedhojë mu pastru kuvendi prej prapambeturisë?”, shkroi ai në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat