Molliqaj thotë se Qeveria i ka ministrat krejt lluks

Aktuale

Molliqaj thotë se Qeveria i ka ministrat krejt lluks

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 23:14
Dardan Molliqaj

Kryetari i Partisë Socialdeokratike, Dardan Molliqaj, tha se Qeveria Kurti i ka ministrat  krejt lluks.

Këtë deklaratë, Molliqaj e bëri duke folur për krizën për energjinë.

Ai tha se kryeministri, Albin Kurti mendon se duhet sakrifikuar sa i përket energjisë teksa thekson se i pari i Qeverisës ka deklaruar se energjia elektrike është shtrenjtë dhe se është më mirë që të rrihet pa energji elektrike.

“Kjo Qeveri i ka ministrat krejt lluks. Nuk po them që i kanë vjedhë, nuk është çështje vjedhje më. Ata i kanë punët shumë mirë, secili prej tyre në të gjitha dimensionet i ka punët mirë. Në rregull që i paskan mirë, nuk jam duke thënë për çështjen morale etike. Ka mundësi që i kanë bërë me punën e tyre shumica nga ta, por kjo prapë në kohë krize mua nuk më intereson se a i kanë bërë ligjshëm ose jo ligjshëm, mua më intereson me pas rrymë në shtëpi”, tha ai.

Molliqaj tha  se “është e lehtë të bëhet hajgare për njerëzit që ju ndalet shumë rryma”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat