Befason Berisha: Kurrë se kam kqyrë sa e kam rrogën në Kuvend

Aktuale

Befason Berisha: Kurrë se kam kqyrë sa e kam rrogën në Kuvend

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 00:39
Hisen Berisha

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha ka thënë se nuk është në dijeni se çfarë rroge merr nga Kuvendi i Kosovës për pozitën e deputetit që ai mbanë.

Madje as pas insistitimit të prezantuesit, Berisha tha se di që e ka 1300 e diçka pagën.

“Unë e kam pasë rrogën shumë ma të mirë kur dola në pension të parakohshëm, sa isha si oficer në të 2019-ën në FSK, sesa në Kuvend. Pse a e kom sot 2000 euro rrogën a?

Kurrë se kam pa 2-shin aty. 1300 e diçka, ndërsa meditjet për naftë unë si kam marrë kurrë e si marrë prapë”, tha Berisha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat