Delegacioni nga Policia e Kosovës merr pjesë në konventën e shefave të policive në EUROPOL

Aktuale

Delegacioni nga Policia e Kosovës merr pjesë në konventën e shefave të policive në EUROPOL

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 17:29
Foto nga takimi

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Fehmi Hoti, i shoqëruar nga drejtori departamentit të hetimeve, Arben Paçarizi dhe drejtor i drejtorisë për bashkëpunim ndërkombëtar dhe zbatim të ligjit (ILECU), Besnik Sallahu, po marrin pjesë në konferencën vjetore të shefave të policive, e cila organizohet nga EUROPOL dhe presidenca Çeke e BE-së.

Gjatë konventës, Hoti ka zhvilluar disa takime bilaterale të rëndësishme, duke u takuar me Zëvendësdrejtorin ekzekutiv për operacione të EUROPOL-it, Jean-Philippe Lecouffe, Zëvendësdrejtorin e Policisë Shqiptare, Tonin Vocaj, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Maqedonisë së Veriut, Sasho Tasevski, Drejtorin e Policisë së Kroacisë, Nikola Milina dhe Zëvendësdrejtorin e Përgjithshëm të BKA-së, Michael Kretchner.

“Gjatë këtyre takimeve u diskutuan tema mjaft të rëndësishme që ndërlidhen me fushën e sigurisë, bashkëpunimit policor në forma të ndryshme si dhe për mundësinë e shkëmbimit të eksperiencave dhe përvojave policore që mund të shërbejnë për zhvillimin profesional të organizatave policore”, thuhet në komunikatë e policisë.

Konventa e shefave të policive dyditore po mbahet në selinë e EUROPOL-it në Hagë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat