Rron Gjinovci pyet: A mundet dikush me m’kallxu cila pjesë e videos së VV është rrenë?

Aktuale

Rron Gjinovci pyet: A mundet dikush me m’kallxu cila pjesë e videos së VV është rrenë?

Nga: A.SH Më: 6 tetor 2022 Në ora: 00:09
Rron Gjinovci

Lëvizja Vetëvendosje të hënën publikoi një video të përmbledhur me siç i quan ajo “shkatërruesit e shtetit”.

“Shkatërruesit e shtetit që nuk duan ta shohin Kosovën mirë për 20 vite kanë qeverisur vendin. Herë vetëm e herë njëri me tjetrin. Formalisht të ndarë në parti të ndryshme por praktikisht në një qëllim: Rreth Kosovës së përbashkuar që e shihni veç si tender, si ryshfet, si haraç, si krim, si korrupsion e si çka tjetër. Ishte vetëm një subjekt që s’ishte në anën e tyre, VETËVENDOSJE!”, thuhet në videon e publikuar nga LVV.

Për këtë ka pasur reagim të shumta nga opozita, analistë e faktorë të ndryshëm politik.

Derisa aktivisti i Shoqërisë Civile Rron Gjinovci, ka reaguar duke thënë se cila pjesë nga ajo video është gënjeshtër.

“A mundet dikush me m'kallxu cila pjesë e videos së VV është rrenë?”, shkruan Gjinovci në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat