Berisha flet jashtë parlamentit në një kohë me Ramën: Ai është armiku i Shqipërisë dhe Kosovës, ka futur thika pas shpine…

Aktuale

Berisha flet jashtë parlamentit në një kohë me Ramën: Ai është armiku i Shqipërisë dhe Kosovës, ka futur thika pas shpine…

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 11:59
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur jashtë ambienteve të kuvendit, në një kohë kur kryeministri Edi Rama mbante fjalën në mbledhjen e parlamentit të Kosovës dhe Shqiperisë.

Berisha deklaroi se Rama është armiku më i madh i Shqiptarëve dhe Kosovës dhe i fut thika pas shpine Prishtinës në samite ndërkombëtare duke bërë avokatin e Rusisë së vogël të Ballkanit, Serbisë.

“Ju uroj shqiptarëve sot gëzuar 28 vjetorin e pavarësisë që festohet nesër. Shpreh dhe përulem para Ismail Qemalit dhe burrave të kombit që bënë të pamundur që Shqipëria dhe Kosova të jenë sot dy vendeve të pavarura dhe parlamentit të mblidhen në këtë 110 vjetor për të nderuara ata që bënë të mundur që shqiptarët të jenë të lirë dhe pavarur.

Një nderim u përkeyt atyre që derdhën gjak dhe sakrifikuan lirinë dhe jetën që shqiptarët të jenë të pavarur. Asnjë komb nuk ka sakrifikuar më shumë se shqiptarët. Ndaj dhe njëherë uroj ditën e madhe të kombit dhe flamurit tonë. Por sot nuk mund të mos ndalem të theksoj se aktualishr në platformën e tij të parlamenti po flet një nga dy armiqtë kryesorë të qenies shqiptarë që nga pavarësia dhe deri sot. Njeri që është i njohur botërisht si avokati më i shpifur i padronit të tij, Vuçiç.

Në vend që të bëjë avokatinë e Kosovës kalon nga samiti në samit duke lobuar për Rusinë e Vogël, në zemër të Ballkanit, Serbinë. Edi Rama në mënyrë të përsëritur ka future thika pas shpine ndaj Kosovës. Ai u përpoq të zhbëjë arritjet e këtij vendi të pavarur, për të justifikuar vasalitetin e tij”, tha Berisha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat