Sveçla feston 28 Nëntorin me zyrtarët policorë në veri: U bashkuam rreth sofrës me fli

Aktuale

Sveçla feston 28 Nëntorin me zyrtarët policorë në veri: U bashkuam rreth sofrës me fli

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 22:51
Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla me policët

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, e ka festuar ditën e pavarësisë së Shqipërisë bashkë me policët në veri

“Me fli të përgatitur nga një nënë nga Llapi e një vajzë nga Istogu, u bashkuam rreth sofrës për të festuar bashkë festën e 28 Nëntorit me zyrtarë policor të cilët me vullnet, profesionalizëm e përkushtim po kryejnë detyrat e tyre në veri të vendit tonë”, ka shkruar Sveçla në Facebook.

“Me zemërbardhësinë e popullit tonë dhe vendosmërinë e të gjithë zyrtarëve shtetëror, rrugëtimi ynë është i pandalshëm. Gëzuar festën!”

Përderisa Sveçla ka qëndruar në Kosovë, kryeministri Albin Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani kanë qëndruar sot në Shqipëri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat