Samiti i BE-së në Tiranë: Njëherë tha “Jo”, pse i ra pishman Vuçiqi?

Aktuale

Samiti i BE-së në Tiranë: Njëherë tha “Jo”, pse i ra pishman Vuçiqi?

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 19:15
Idro Seferi

Në Tiranë do të mbahet Samiti BE- Ballkani Perëndimor.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, fillimisht kishte refuzuar që të merrte pjesë por më vonë ai i ra pishman dhe vendosi që të jetë pjesëmarrës.

Gazetari në Beograd. Idro Seferi, ka treguar se pse kreu i shtetit të Serbisë vendosi ndryshe.

“Gjithçka ndryshoi pas kërkesës e kryeministres Ana Bërnabiq, dhe bashkëpunëtorëve të presidentit Vuçiq, për të shkuar dhe t’i thoshte ato në Tiranë se Kosova në vazhdimësi po i shkel marrëveshjet dhe çdo ligj që ka të bëjë me serbët”, tha Seferi.

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, ditë më parë ka reaguar për emërimin e Nenad Rashiq, si ministër për Komunitete dhe Kthim.

Vuçiq e ka akuzuar Rashiqin për tradhti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat