KQZ publikon udhëzimet për ndërrimin e vendvotimit për zgjedhjet lokale në veri

Aktuale

KQZ publikon udhëzimet për ndërrimin e vendvotimit për zgjedhjet lokale në veri

Më: 9 dhjetor 2022 Në ora: 09:03
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ju njofton se periudha për ndërrimin e Qendrës së Votimit, për Zgjedhjet e Parakohshme për Kuvendet e Komunave Zveçan dhe Leposaviq, ka filluar më 9 dhjetor, dhe përfundon më 12 dhjetor 2022.

Si ta mësoni dhe si ta ndërroni qendrën tuaj të votimit (shkollën)?

Ju mund ta mësoni dhe ta ndërroni qendrën tuaj të votimit përmes aplikacionit: http://eomp.kqz-ks.org/

Pasi të aplikoni për ndërrimin e Qendrës së Votimit, kërkesa e juaj do të shqyrtohet nga shërbimi votues i KQZ-së.

Ndërrimin e Qendrës së Votimit mund ta bëni edhe në zyrën e Komisionit Komunal të Zgjedhjeve në komunën tuaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat