Dardan Molliqaj e cilëson si të qëlluar aksionin e aktivistëve të PDK-së ndaj Martin Berishajt

Aktuale

Dardan Molliqaj e cilëson si të qëlluar aksionin e aktivistëve të PDK-së ndaj Martin Berishajt

Më: 26 janar 2023 Në ora: 17:34
Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, e ka cilësuar si të qëlluar aksionin e aktivistëve të PDK-së, ndaj ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, të cilët i hodhën denarë serb të printuar.

Molliqaj tha se Berishaj nuk e përfaqëson Kosovën por vetëm kryeministrin e vendit, Albin Kurti, dhe grupin e tij.

“Aktivisti i arrestuar duhet të lirohet menjëherë. Kurse Martin Berishaj pas shkarkimit duhet të ndiqet penalisht”, ka shkruar Molliqaj.

Ai tha se pushteti i sotëm është arrogant e i rrezikshëm, ndërsa sipas tij, opozitën duhet ta bëjnë çdo ditë duke e rritur intensitein.

Kujtojmë se sot, gjatë Forumit Ekonomik Kosovë – Kroaci, aktivistë të Partisë Demokratike të Kosovës, i hodhën denarë serb të printuar ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj.

Reagimi i policisë ishte i menjëhershëm, ku e arrestuan një nga aktivistët e kësaj partie.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat