​Vitia në ShSKUK: Përmirësimi i shërbimeve shëndetësore është mision i përbashkët

Aktuale

​Vitia në ShSKUK: Përmirësimi i shërbimeve shëndetësore është mision i përbashkët

Më: 27 janar 2023 Në ora: 15:11
Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia vizitoi ShSKUK-në me ç’ rast uroi u.d. drejtoreshën, Dr. Narqize Arneliu – Hoxha për detyrën e re.

“Ministri Vitia e siguroi Dr. Arenliu – Hoxha se do ta ketë gjithë mbështetjen në kuadër të kompetencave ligjore. Gjatë këtij takimi ministri Vitia tha se përmirësimi i shërbimeve shëndetësore është mision i përbashkët, pavarësisht se detyrat dhe përgjegjësitë janë të ndara”, ka thënë Vitia.

“Ju siguroj se do të keni përkrahjen time maksimale në punët që na presin bashkërisht për të përmirësuar shërbimet dhe rritur kapacitetet në ShSKUK”, tha ministri Vitia.

Nga ana e saj, u.d. drejtoresha Narqize Arneliu – Hoxha, e falënderoi ministrin Vitia për vizitën dhe përkrahjen në detyrën e saj të re.

Ministri Vitia, në takimin ku pjesëmarrëse ishin edhe udhëheqësja e Bordit të ShSKUK-së, Dr. Aida Rexhepi dhe anëtarja e Bordit, Dr. Agreta Gecaj, theksoi se rritja e buxhetit për shëndetësinë, duhet të reflektojë në mënyrë të shpejtë edhe në ngritjen e performancës dhe përmirësimin e shërbimeve për qytetarët.

Në fund të takimit, ministri Vitia dhe drejtoresha Arneliu – Hoxha u pajtuan për shtimin e dinamikës së punës dhe se brenda këtij viti prej ndryshime pozitive në shërbimet që ofron ShSKUK-së, gjë që do të reflektohet edhe me forcimin e besimit të qytetarëve në institucionet publike shëndetësore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat