Profesori publikon një hartë - kështu do të duket nëse themelohet Asociacioni!

Aktuale

Profesori publikon një hartë - kështu do të duket nëse themelohet Asociacioni!

Nga: M.H. Më: 4 shkurt 2023 Në ora: 17:37
Harta e publikuar nga profesori

Ditëve të fundit një nga temat më të përfolura këto ditë është Asociacioni i komunave me shumicë serbe në Kosovë.

E në lidhje me këtë ka reaguar edhe profesori universitar, Enver Bytyçi.

Ai ka publikuar një hartë se si do të dukej nëse e njejta krijohet në Kosovë.

Pjesa me ngjyrë të kuqe përmbledh komunat me shumicë shqiptare në Maqedoninë e Veriut dhe projektin e krijimit të Asosacionit të këtyre komunave”, shprehet profesori.

Postimi i plotë

Pjesa me ngjyrë të kuqe përmbledh komunat me shumicë shqiptare në Maqedoninë e Veriut dhe projektin e krijimit të Asosacionit të këtyre komunave. Gjithnjë nëse Asosacioni i komunave me shumicë serbe krijohet në Kosovë!

Image
Harta e publikuar nga profesori
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat