​Kadrijaj-Kurtit: Pse u ndalua konvoji i ndihmave nga Shqipëria për qytetet e vërshuara?

Aktuale

​Kadrijaj-Kurtit: Pse u ndalua konvoji i ndihmave nga Shqipëria për qytetet e vërshuara?

Më: 9 shkurt 2023 Në ora: 11:46
Time Kadrijaj

Depuetja e AAK-së, Time Kadrijaj, sot kërkoi të dijë nga kryeministri Albin Kurti se pse konvoji i ndihmave nga Shqipëria për qytetarët e prekur nga vërshimet në qytetet e Kosovës nuk u lejua të hyjë në vendin tonë.

Kadrijaj: Pse zotëri kryeministër u ndal kolona me ndihma në Shqipëri?

“Pse zotëri kryeministër u ndal kolona me ndihma në Shqipëri dhe nuk u lejuan të hyjnë në Kosovë.

A keni ndonjë përgjigjja mund ta sqaroni se cili ishte qëllimi I ndalimit të konvojit të Shqipërisë për të ndihmuar qytetarët gjatë vëRshimeve nuk u lejua të hyjë në Kosovë“, pyeti ajo.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat