Përplasja e trenave në Indi, Kurti shpreh ngushëllime: Kosova qëndron me ju

Aktuale

Përplasja e trenave në Indi, Kurti shpreh ngushëllime: Kosova qëndron me ju

Më: 3 qershor 2023 Në ora: 15:45
Albin Kurti

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për familjet e viktimave në shtetin e Indisë pas aksidentit tragjik të përplasjeve së trenave në qytetin Odisha.

Përmes një postimi në Twitter, Kurti ka shkruar se Kosova qëndron krah për krah më Indinë.

“I shpreh ngushëllimet më të thella Indisë për aksidentin tragjik të trenit.

Qofshin kurajo familjarët e viktimave dhe të plagosurit të shërohen sa më shpejt. Kosova qëndron krah për krah me Indinë në këtë kohë dhimbjeje”, postimi i plotë i Kurtit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat