Vëllai i Liridonës: Besojmë në drejtësi, të mos vritet më asnjë grua

Aktuale

Vëllai i Liridonës: Besojmë në drejtësi, të mos vritet më asnjë grua

Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 11:29
Leonard Ademaj

Leonard Ademaj shkoi në mëngjes në Gjykatën Themelore në Prishtinë, aty ku tre të dyshuarit për vrasjen e motrës së tij, përfshirë bashkëshortin e saj, u paraqitën për herë të parë.

Ai u ndal para gazetarëve, për të treguar edhe njëherë se si iu lindën dyshimet se grabitja në fakt ishte inskenuar dhe se bashkëshorti i motrës së tij kishte paguar për vrasjen e bashkëshortes.

Leonard Ademaj i falënderoi gazetarët, ndërsa tha se besojnë në drejtësi.

“Faleminderit edhe prej juve dhe ju falënderoj shumë të gjithëve. Besojmë në drejtësi dhe le të jetë Liridona rasti i fundit që ka vdekë. Të mos vritet më asnjë grua, asnjë nënë dhe asnjë motër e jona. Faleminderit shumë prej juve. Zoti ju ruajt të gjithëve”, tha ai.

30-vjeçarja u vra me plumb në kokë të mërkurën. Dorasi Granit Plava tha se për inskenimin e grabitjes dhe vrasjen e Liridonës, bashkëshorti i saj, Naim Murseli e pagoi 30 mijë euro. Të dy, së bashku me Kushtrim Kokallën, i cili po ashtu u arrestua për këtë krim, dolën sot për herë të parë para gjykatës. Atyre pritet që sot t’iu caktohet masa e paraburgimit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat