​Osmani takon homologen Musar, diskutojnë për forcimin e lidhjeve Kosovë-Slloveni

Aktuale

​Osmani takon homologen Musar, diskutojnë për forcimin e lidhjeve Kosovë-Slloveni

Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 20:22
Foto nga vendi i ngjarjes

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar sot me homologen e saj sllovene, Natasa Pirc Musar.

Osmani tha se kanë diskutuar për zhvillimet e fundit dhe forcimin e lidhjeve mes Kosovës dhe Sllovenisë.

“Një bisedë e mirë për zhvillimet e fundit dhe angazhimet tona të përbashkëta për të forcuar lidhjet Kosovë-Slloveni”, shkruan Osmani në rrjetin social X.

Detaje tjera nuk ka jepur presidentja Osmani.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat