Notën mesatare 6.46, studentët ia vendosin diplomën Nagavcit në dyer të MASHTI-t

Aktuale

Notën mesatare 6.46, studentët ia vendosin diplomën Nagavcit në dyer të MASHTI-t

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 12:00
Pamje nga aksioni

Organizata Studentore “Reforma” ka mbajtur aksion simbolik para ministrisë së Arsimit.

Aksioni u mbajt në shenjë proteste për rezultatet e Testit PISA dhe gjendjen e arsimit në Kosovë.

Ata në objektin e kësaj ministrie ata kanë vendosur diplomën e ministres, Arbërie Nagavci duke treguar pakënaqësitë e tyre për këto rezultate.

Nota mesatare gjatë studimeve e Nagavcit ishte 6.46.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat