Vasfije Krasniqi: Komisioni për verifikim të viktimave nuk lajmërohen në telefon

Aktuale

Vasfije Krasniqi: Komisioni për verifikim të viktimave nuk lajmërohen në telefon

Më: 10 dhjetor 2023 Në ora: 21:31
Vasfije Krasniqi

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, Vasfije Krasniqi, deklaron se nga Komisioni Qeveritar për Njohjen dhe Verifikimin e Statusin të Viktimave të Dhunës Seksuale nuk përgjigjen në telefon.

Vasfije Krasniqi ka ndarë pamjet nga thirrjet që ka bërë në viber duke shkruar “Komisioni për verifikim të viktimave as ne tel nuk lajmërohen”.

Postimi i saj i plotë:

Ndërkohë, disa komentues kanë shprehur shqetësim për këtë sjellje të Komisionit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat