Bajrami: Qeveria Kurti sa herë shkakton krizë, i shpërndan nga 100 euro

Aktuale

Bajrami: Qeveria Kurti sa herë shkakton krizë, i shpërndan nga 100 euro

Më: 20 shkurt 2024 Në ora: 23:48
Hykmete Bajrami

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka folur për përkeqësim të gjendjes ekonomike dhe thellimin e varfërisë gjatë qeverisjes Kurti.

Sipas tij, masat e Qeverisë nuk po e luftojnë varfërinë, sepse ka rritje të çmimeve në të gjitha produktet.

”Kjo Qeveri sa herë shkakton krizë, i shpërndan ka 100 euro për pensionistët, studentët, punëtorët e sektorit publik”, tha Bajrami.

Por ajo theksoi se “sot një familjeje kosovare, 100 ose 200 euro nuk ju kryejnë punë”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat