Rashiq: Në Serbi nuk shkoj, sepse nuk do t’ua mundësoja një kënaqësi të tillë

Aktuale

Rashiq: Në Serbi nuk shkoj, sepse nuk do t’ua mundësoja një kënaqësi të tillë

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 23:40
Nenad Rashiq

“Në Serbi nuk shkoj sepse nuk do t’iau mundësoja një kënaqsi të tillë atyre”, kështu është shprehur Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, sipas të cilit një veprim i tillë mund ti kushtoj me arrestim.

Ai thotë se shkuarja e tij në Serbi do të thotë shkelje e Kushtetutë së Serbisë.

Ai gjithashtu ka deklaruar se edhe djali i tij po përballet me padrejtësitë e shtetit serbë, pasi sipas Rashiq, kjo po ndodhë me të vetmën aryse, pasi që ai është djali i tij.

“Shumica e bashkëpuntorëve të mi, çdo herë që shkojnë janë mbajtur nga 4 orë në kufij. Edhe djali im poashtu i cili nuk ka lidhje me politikë, i cili është vetëm 21 vjeçar ndalohet në kufij vetëm pse është djali im, ka thënë ministri Rashiq.

Rashiq ka përmendur edhe rastin e këshilltarës së tij, Rada Trajkoviç e cila gjatë vitit të kaluar, u ndalua për orë të tëra nga autoritetet serbe.

Nenad Rashiq ka thënë se Trajakoviç ka qenë në Serbi në një vizitë me ftesën e ambasadës amerikane.

“Ajo është mbajtur 22 orë. Ka pasur mungesa të insulinës. Rada me të vërtet ka qenë në rrezik për jetë”, ka deklaruar Rashiq.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat