Pamjet/ Osmani ia zgjat dorën së pari Zelenskyt, Vuçiqi Ramës

Aktuale

Pamjet/ Osmani ia zgjat dorën së pari Zelenskyt, Vuçiqi Ramës

Më: 28 shkurt 2024 Në ora: 12:28
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në Tiranë po mbahet samiti për Ukrainën. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dhe presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, pritën para objektit të sallës udhëheqës të vendeve të tjera që po marrin pjesën në këtë samit.

Atje ka arritur edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu.

Me të zbritur nga vetura zyrtare, ajo fillimisht ia zgjati dorën homologut ukrainas, e pastaj kryeministrit shqiptar.

Sidoqoftë, shumica e udhëheqësve të tjerë të vendeve, përfshirë presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq, së pari e përshëndetën nikoqirin Rama, pastaj mysafirin Zelensky.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat