Kurti: Janë liruar policët e arrestuar nga Serbia, përveç zëvendësdrejtorit Jakoviq

Aktuale

Kurti: Janë liruar policët e arrestuar nga Serbia, përveç zëvendësdrejtorit Jakoviq

Më: 18 prill 2024 Në ora: 11:41
Qeveria e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se sipas informacioneve të fundit, katër zyrtarë policorë të Kosovës, që po mbaheshin në Rashkë të Serbisë, janë liruar.

I ndaluar vazhdon të mbetet vetëm zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq.

Gjatë mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, Kurti tha se zyrtarët policorë ishin ndaluar në pikat kufitare mes Kosovës dhe Serbisë në Merdarë, Dheu i Bardhë e Jarinjë, si dhe në një pikëkalim kufitar mes Serbisë dhe Kroacisë.

"Zëvendësdrejtori i policisë vazhdon të mbahet në burg në Serbi", tha Kurti, duke iu referuar Jankoviqit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat