Pasuria e majme e kreut të Prishtinës – banesa, rezidencë, veturë Tesla e koleksion pikturash milionëshe

Aktuale

Pasuria e majme e kreut të Prishtinës – banesa, rezidencë, veturë Tesla e koleksion pikturash milionëshe

Më: 20 prill 2024 Në ora: 15:19
Përparim Rama

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka publikuar ka deklaruar pasurinë në Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit, ndërsa ka deklaruar se është aksionar në tri kompani.

I pari i Prishtinës ka deklaruar se është pronar i tri banesave, një rezidence dhe një objekti afarist.

Ai po ashtu ka thënë se posedon një veturë Tesla si dhe koleksion pikturash prej 4 milionë euro, të trashëguara.

Rama po ashtu zotëron aksione në disa shoqëri aksionare.

Kryetari i Prishtinës po raportuar për kursimet. Ai po ashtu ka deklaruar detyrime milionëshe në bankë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat