Asnjë votë në kuti! Mbyllet qendra e votimit në Zveçan

Aktuale

Asnjë votë në kuti! Mbyllet qendra e votimit në Zveçan

Më: 21 prill 2024 Në ora: 19:15
Foto ilustrim

Qendra e votimit në Zveçan u mbyll dhe sikurse raportohet paraprakisht, askush nuk iu drejtua kutive të votimit, për të votuar.

Në katër komunat në veri të Kosovës, mbahet sot zgjedhjet me pyetjen drejtuar qytetarëve nëse duan apo jo të largojnë kryetarët aktualë shqiptarë.

Procesi mbahet mes thirrjeve nga Lista Serbe për bojkotimin e votimeve në komunat e banuara me shumicë serbe.

Priten detaje tjera të japen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat