Pas Osmanit – Nënsekretarja e SHBA-së Allen do të takohet edhe me Kurtin

Aktuale

Pas Osmanit – Nënsekretarja e SHBA-së Allen do të takohet edhe me Kurtin

Më: 19 maj 2024 Në ora: 07:54
Elizabeth Allen

Pas presidentes Osmani, me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, do të takohet edhe kryeministri Kurti.

Takimi mes tyre do të nisë në orën 10:15  dhe do të mbahet në ndërtesën e qeverisë.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pret në takim Nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë.

KOHA: 10:15. Mediat mund të marrin pamje nga oborri i Qeverisë.”

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat