Mbyllen gjashtë pika të Bankës Postare të Kursimeve në katër komunat veriore

Aktuale

Mbyllen gjashtë pika të Bankës Postare të Kursimeve në katër komunat veriore

Më: 20 maj 2024 Në ora: 16:53
Pamje nga vendi i ngjarjes

Policia e Kosovës i ka mbyllur gjashtë pika të Bankës Postare të Kursimeve në katër komunat veriore të Kosovës.

Lajmin e konfirmoi zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për veri, Veton Elshani.

Policia e Kosovës, paraprakisht ka kryer aksion në filialet e Bankës së Kursimeve në katër komunat në veri të Kosovës, Mitrovicë e veriut, Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok.

“Në bazë të informacioneve të pranuara se në disa biznese në Veri të vendit është duke u zhvillu veprimtari e kundërligjshme, me autorizim të prokurorit kemi ndërhy dhe të njëjtat jemi duke i kontrolluar. Me neve është edhe ATK”, ka thënë Elshani.

Në aksion po marrin pjesë edhe ushtarët e KFOR-it.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat