Rexhepi kërkon të ruhen marrëdhëniet me SHBA-në, thotë se veç kështu sigurohet e ardhmja

Aktuale

Rexhepi kërkon të ruhen marrëdhëniet me SHBA-në, thotë se veç kështu sigurohet e ardhmja

Më: 21 maj 2024 Në ora: 06:59
Agim Rexhepi

Kryetari i shoqatës “Miqtë e Amerikës”, Agim Rexhepi, po apelon që të ruhen marrëdhëniet e mira me Shtetet e Bashkuara.

“Qëllimi im dhe i gjithë të tjerëve është që të iu sugjerojmë shtetit të Kosovës, që të veprojnë në atë formën si veprojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, u shpreh ai në Edicionin Special.

Sipas tij, kjo duhet të bëhet sepse kështu sigurohet një ardhme më e sigurt.

“Qëllimi im është që gjeneratave tona te iu sigurojmë një stabilitet në staza afatgjata sepse po e vërejm se ato shtete që nuk janë në atë rrugë në rrugëtim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ose institucioneve pro-perëndimore nuk e kanë një stabilitet”, deklaroi Rexhepi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat