Në majën e Licit

Alpinizem

Në majën e Licit

Më: 7 mars 2024 Në ora: 13:18
Maja e Licit

Këtë të diele me 10 mars duke filluar në orën 07:00, ‘Hikingnjeri” do të organizojë ecjen në natyrën përrallore të Rugovës, përkatësisht në Majën e Dhelprës (aka LIC) 1799 metra, e cila gjendet afër Liqenatit.

"Kjo pjesë është një ndër bjeshkët më së paku të vizituara në Kosovë ndërsa pamjet nga maja janë mahnitëse, me gremina dhe peizazhe madhështore. 

Nga maja mund te shihen shumë pjesë të Rugovës afër kufirit me Malin e Zi.

Kjo ecje është e përshtatshme edhe për fillestarë total”, njofton mes të tjera ‘Hikingnjeri”.

commentFirst article
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat