Kahe të diskursit

Amerika

Kahe të diskursit

Nga: Skënder Karaçica Më: 30 prill 2021 Në ora: 22:25
Skënder Karaçica

Në debatet televizive dhe ato të shkruara, nuk ka debate pa e përmendur Serbinë(!).

Nuk e kuptoj pse me kaq nostalgji dhe me kaq ,,shembuj të mirë,, (sic!) kur e kur debatohet për çështje të caktuara politike në rrafshin rajonal të Ballkanit, analistë dhe ata të jetës politike(intitucionale)në Tiranën zyrtare, nuk e lanë pa përmendur Serbinë(!).

Pse kaq shumë po u hy në ,,punët e ditës,,(sic!) Serbia aktuale pas regjimit dhe me regjimin e Sllobodan Millosheviq në Tiranën zyrtare...?

Tirana zyrtare duhet të marrë udhën tjetër në rajon,sa më pak dhe fare pak Serbia të bëhet temë e ditës shqiptare...!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat